Formularz kontaktowy

Mężczyzna Kobieta
Lorem ipsum...
  • Polski
  • Deutsch
  • English

Wiele osób uważa, że rynek pracy w Austrii jest bardzo podobny do tego w Niemczech. Istnieją jednak pewne różnicę w podejściu do zagranicznych pracowników, a oferty pracy z Austrii, skupiają się na innego typu branżach, doświadczeniach i umiejętnościach.

Specjaliści mile widziani

Praca w Austrii w większym stopniu niż w Niemczech definiuje się na pracownikach o konkretnej specjalizacji. Szczególnie poszukiwane są osoby w zawodzie ślusarza, elektryka, spawacza, montera, operatora czy stolarza. Od tych osób wymaga się nie tylko potwierdzenia umiejętności, stosownym dyplomem, ale też odpowiednio długiego doświadczenia, a także znajomości języka niemieckiego lub przynajmniej angielskiego. Osoby chcące podjąć pracę w Austrii muszą umieć pracować w zespole, a mile widziane jest posiadanie prawa jazdy i własnego samochodu. Wymagania te mogą wydawać się wyśrubowane, ale w kontekście zarobków i premii, wydają się usprawiedliwione. Pracownik z Polski może liczyć nie tylko na godne zarobki, ale też umowę o pracę, a nawet zakwaterowanie i celowe dodatki.

Warunki pobytu i pracy

Polacy jako obywatele państwa zrzeszonego w Unii Europejskiej mogą przebywać na terenie Austrii bez żadnych specjalnych zezwoleń. Oznacza to pełną swobodę zamieszkania i podejmowania pracy. Warunkiem jest zameldowanie się w urzędzie gminy w ciągu trzech dni od przyjazdu. Należy też posiadać dokument tożsamości. Może być to paszport, ale wystarczy też dowód osobisty. W przypadku kiedy przebywamy w Austrii dłużej niż trzy miesiące, musimy zdobyć zaświadczenie meldunkowe, które wydawane jest przez urząd magistracki.

Inaczej niż w większości państw Unii Europejskiej w Austrii nie obowiązuje płaca minimalna. Jednak Polacy szukający zatrudnienia mogą liczyć na zarobki rzędu ośmiu, a nawet dwunastu euro na godzinę. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy nas także płatny urlop oraz specjalne dodatki do pensji. To wynagrodzenie z okazji świąt bożego narodzenia oraz tak zwana dopłata urlopowa. Takie zarobki pozwalają na skromne życie i wynajęcie mieszkania, którego koszt waha się od trzystu do czterystu euro za miesiąc.

Partnerzy biznesowi:

Opinie pracowników:

"Moi kochani, dziękuję Wam za wszystko, co dotąd dla mnie zrobiliście! Jestem zaszczycony że mogę pracować z Wami i dla Was. Mam nadzieję, że Wasi klienci będą również zadowoleni z mojej pracy i że właśnie mnie poleciliście. Specjalne podziękowania dla szefowej - Pani Grażyny, jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc - nie wiem jakbym sobie poradził w Niemczech bez Pani wsparcia, wtedy, kiedy jeszcze to słabo rozumiałem j. niemiecki. Teraz jest dużo lepiej, nie potrzebuję już "opieki", ale bardzo sobie cenię Wasze uwagi i doświadczenie oraz czysto bezcenne uwagi. Jesteście najlepsi! I nie zmieniajcie się! Bardzo się cieszę, że z Wami pracuję i nie planuję tego zmieniać."

Jerzy M.,lat 54, instalator elektryczny

"Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź na moje zapytanie, rzetelną i nadzwyczaj uprzejmą informację dotyczącą samego kontraktu i zatrudnienia w Holandii, jak i wszystkich formalności z tym związanych. Proces rekrutacyjny uważam za udany i godny polecenia"

Lech Ch., lat 63, elektryk przemysłowy
"Witam serdecznie, chciałbym podziękować za 100% profesjonalizmu, proces rekrutacji na bardzo wysokim poziomie bezpośredni kontakt z biurem w Holandii i pracodawcą holenderskim możliwość negocjacji stawek naprawdę jestem pod wrażeniem .Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam."
Krzysztof G. 43 lat, mechanik samochodowy
"Rekrutacja przeprowadzona w sposób profesjonalny. Z mojego punktu widzenia bardzo ważna była i jest świetna komunikacja Pani Rekruter z LimnusWork ze mną jako z kandydatem jak również z holenderską agencją i jej klientem. Uprzejmość i cierpliwość, konkretny wyważony ton wypowiedzi, a także pewna dyskrecja Pani Rekruter w zorganizowaniu pracy były z mojego punktu widzenia jako Polaka w Holandii, chcącego zmienić pracę na inną bardzo ważne, gdyż wzbudziło to moje zaufanie. Niejednokrotnie miałem zapytania odnośnie. organizacji i charakteru pracy do klienta i mogłem liczyć w pełni na pomoc Pani Rekruter. Istotna jest dla mnie bardzo dobra komunikacja Pani ze mną jako kandydatem do pracy, jak również fakt, że Pani koordynowała w pełni komunikację z holenderską firmą, spotkanie z nowym pracodawcą i wszystkie formalności związane z umową. Bardzo pomocne okazały się odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania i problemy związane ze zmianą miejsca pracy oraz jej charakterem. Cały proces rekrutacji jak również koordynacja działań zmierzających do podpisania umowy i podjęcia pracy oceniam w sposób bardzo dobry."
Wojciech G. 36 lat, operator maszyn CNC
"Proces rekrutacyjny przebiegał w przyjaznej atmosferze. Konkretne uwagi i przygotowanie do udzielania odpowiedzi, nawet na te najbardziej podstawowe pytania, sprawia, że klient decydujący się na wyjazd do pracy za granicę może spokojnie szykować się i jechać do pracy."
Mateusz K. 44 lat, hydraulik
"Jestem bardzo zadowolony z przebiegu rekrutacji do pracy. Pełen profesjonalizm i komunikatywność sprawiają, że rekrutacja przebiega sprawnie i w miłej atmosferze."
Tomasz S, 37 lat, elektryk przemysłowy
"Świetna agencja!"
Patryk S. 28 lat, logistyk
"Jesteśmy zadowoleni z procesu rekrutacji w Państwa firmie."
Żaneta P. 20 lat, szwaczka, Michał P. 22 lat, szwacz