Formularz kontaktowy

Mężczyzna Kobieta
Lorem ipsum...
  • Polski
  • Deutsch
  • English

Niemcy są dla większości polaków pierwszym celem, jeśli chodzi o emigrację zarobkową. Wynika to z dwóch przyczyn. Pierwszą jest stosunkowa bliskość geograficzna tego kraju, a także oczywiście oferowane tam zarobki. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o lakierników samochodowych.

Lakiernicy samochodowi doceniani za granicą

Jeśli doskonale radzimy sobie z mieszaniem farb i nakładaniem lakieru, to praca lakiernika samochodowego w Niemczech właściwie na nas czeka. Umiejętności polskich lakierników są cenione na zagranicznych rynkach pracy. Również doceniane pod względem finansowym. Minęły już też czasy, gdzie polski pracownik był traktowany jedynie jako tania siła robocza. Współcześnie praca w Niemczech jako lakiernik samochodowy, nie różni się od tej w Polsce. Jedyną zmienną, która podlega zmianie, jest tutaj tylko wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Żeby zdobyć zatrudnienie, należy wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Może to być na przykład wygładzanie nadwozia z wszelkich chropowatości, mieszanie farb czy malowanie przy użyciu pistoletu i pompy lakierniczej. Oczywiście weryfikacja odbywa się już pierwszego dnia roboczego i jeśli umiemy sobie poradzić z przykładowymi zadaniami, jakie nakłada na nas pracodawca, to nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem pracy. Polscy lakiernicy są przydatni w różnych miejscach. Znajdą oczywiście zatrudnienie w serwisach samochodowych, ale też w centrach naprawczych czy też w wypożyczalniach samochodów. Zatrudnienie oferują też nie tylko te autoryzowane serwisy, ale niewielkie, rodzinne warsztaty, nawet w mniejszych miejscowościach. W przypadku rozwoju zawodowego to szanse na taki są dużo większe w Niemczech a niżeli w Polsce. Sporo zakładów lakierniczych w Polsce nie może się równać pod względem technologicznym z Zachodem. Łatwiej tam o dostęp do najnowocześniejszych produktów oraz najlepszego sprzętu. Firmy zapewniają standardowo sprzęt, strój roboczy, buty oraz samodzielne stanowisko pracy. W wybranych przedsiębiorstwach trzeba liczyć się z wykonywaniem obowiązków w systemie zmianowym. Najczęściej umowa na początku podpisywana jest na czas określony, aby potem móc podpisać umowę na czas nieokreślony.

Jak szukać pracy w Niemczech?

Pracy można poszukać na własną rękę, ale dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystaniem z agencji pośrednictwa pracy, która znajduję się jeszcze w Polsce. To rozwiązanie ma dwie zalety. Przede wszystkim mamy pewność, że zatrudniający nas pracodawca jest osobą pewną oraz sprawdzoną. Na miejscu nie będą czekały na nas żadne niespodzianki, a wypłata z pewnością trafi na nasze konto. Eliminujemy zatem już na wstępie oszustów i przypadkowych pracodawców. Dodatkową zaletą jest przejrzystość i bezpieczeństwo. Już w Polsce na etapie podpisywania umowy wiemy gdzie jedziemy, i za jaką stawkę będziemy pracować. Wszystkie szczegóły są nam znane na etapie wstępnym, a całość jest negocjowania w języku polski. Tym samym nie musimy się obawiać, że podpiszemy umowę, które w całości nie zrozumieliśmy i możemy bez przeszkód i bez obaw jechać do pracy w Niemczech.

Partnerzy biznesowi: