Formularz kontaktowy

Mężczyzna Kobieta
Lorem ipsum...
  • Polski
  • Deutsch
  • English

Kraj Helwetów od dawna uznawany jest za miejsce przyjazne do życia, zwłaszcza wśród obywateli południowej i środkowej Europy. Trudno się zatem dziwić, że praca w Szwajcarii, to marzenie także wielu Polaków.

Szwajcaria może od lat pochwalić się niskim, bo jedynie czteroprocentowym bezrobociem oraz wysoką kulturą pracy. To sprawia, że wielu imigrantów rusza do tego pięknego kraju w poszukiwaniu ofert pracy. Musimy mieć jednak świadomość, że hasło pracuj w Szwajcarii, dla wielu osób oznaczać będzie pracę sezonową i tymczasową. Oferty pracy w Szwajcarii, kierowane są bowiem głównie do robotników niewykwalifikowanych, sezonowych pracowników rolnych, a także opiekunów lub opiekunek osób starszych. Wiele propozycji pracy znajdziemy też w branży hotelarskiej oraz gastronomii czy turystyce. Nie znaczy, to jednak, że osoby wykształcone i posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe nie mają tu czego szukać. Wprost przeciwnie. Szwajcarii oferuje zatrudnienie dla lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów IT.

Średni czas pracy w Szwajcarii to nieco ponad czterdzieści godzin, a zarobki porównując odpowiednie branże, są nawet kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Problemem jest prawo nieruchomościowe, które zmusza nas do uzyskania zgody od gminy na zakup mieszkania lub domu przez cudzoziemca. Musimy też wziąć pod uwagę, że koszty życia w Szwajcarii są nieporównanie wyższe niż w Polsce. Same ceny żywności są wyższe nawet o siedemdziesiąt procent w porównaniu z bliskim przecież Niemcami czy Austrią. Zanim poszukamy pracy w Szwajcarii, warto też zadbać o wynajęcie mieszkania, a przede wszystkim zabezpieczenie środków finansowych na okres pół roku, tak aby w trakcie poszukiwania zatrudnienia nie wylądować przypadkiem na bruku. Najkorzystniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o samo znalezienie zatrudnienia, jest skorzystanie z licznych ofert biur pośrednictwa pracy. Dzięki temu nie tylko szybciej znajdziemy interesującą nas posadę, ale unikniemy nerwów, a przede wszystkim zabezpieczymy się przed nieuczciwymi pracodawcami czy po prostu zwykłymi oszustami.

Sprawdź też oferty pracy w Holandii, pracę w Austrii oraz ofertę pracy w Niemczech.

Partnerzy biznesowi: