Formularz kontaktowy

Mężczyzna Kobieta
Lorem ipsum...
  • Polski
  • Deutsch
  • English

Praca w zawodzie ślusarza cieszy się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wynika to, między innymi, z dużego zapotrzebowania na profesjonalne usługi. Opanowanie tajników ślusarstwa nie jest wcale prostym zadaniem, a doprowadzenie swoich umiejętności do perfekcji wymaga czasu. Nic więc dziwnego, że nawet osoby myślące o pracy w tym zawodzie często rezygnują w trakcie nabywania niezbędnych kwalifikacji. Gdy jednak nauka zakończy się powodzeniem, można liczyć na ciekawe zatrudnienie. Jedną z opcji jest w takim przypadku praca jako ślusarz w Niemczech.

Dlaczego warto wyjechać do Niemiec?

Dziś pracy dla ślusarza nie brakuje również w Polsce, dlaczego więc osobom posiadającym odpowiednie kwalifikacje miałoby zależeć na wyjeździe za naszą zachodnią granicę? Okazuje się, że kluczowe znaczenie niezmiennie ma argument finansowy. Praca ślusarza w Niemczech nie cieszy się wcale mniejszym prestiżem niż w Polsce. Osoby decydujące się na zatrudnienie w tym państwie mogą jednak liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki. Co wcale nie mniej istotne, dzięki otwarciu niemieckiego rynku pracy na pracowników z Polski, nie ma wcale mowy o pracy nielegalnej ani takiej, która wymaga zgody na fikcyjne umowy. Zatrudnienie jest legalne, a osoba chcąca zarabiać może liczyć również na ubezpieczenie zdrowotne, a w przyszłości – na godziwą emeryturę.  Pracując w Niemczech nie trzeba też obawiać się tego, że pracownik z Polski będzie traktowany nieprofesjonalnie albo mniej profesjonalnie niż jego kolega po fachu z Niemiec. Czasy, w których pracownicy z naszego kraju mieli ograniczoną możliwość korzystania z pełni przysługujących im praw, przeszły już do historii. Dziś ocenia się przede wszystkim ich zaangażowanie i efekty ich pracy.

Jak szukać pracy w Niemczech?

Nie każda osoba wykonująca zawód ślusarza może pochwalić się perfekcyjną znajomością języka niemieckiego. W praktyce oznacza to, że nie każda ma takie same szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia. Na szczęście, również ten problem można dziś wyeliminować. Nasza firma zajmuje się zarówno pozyskiwaniem pracowników, jak i znajdowaniem im zajęcia już na terenie Niemiec. W praktyce polski ślusarz wcale nie musi sam troszczyć się o zatrudnienie i przekonywać potencjalnego niemieckiego pracodawcy do siebie. My robimy to za niego mając przez cały czas na uwadze to, że to jego potrzeby powinny być zaspokajane w pierwszej kolejności. Co ważne, prasa ślusarza w Niemczech wcale nie wymaga doskonałej znajomości języka niemieckiego. W zupełności wystarcza opanowanie tego języka na poziomie komunikacyjnym, a także zapoznanie się ze słownictwem branżowym. Zwykle nie zajmuje to więcej niż kilka tygodni. Można korzystać z profesjonalnych kursów dla rzemieślników organizowanych jeszcze w Polsce, wielu ślusarzy opanowuje jednak podstawy języka niemieckiego samodzielnie. Mając doskonały zawód, warto oczekiwać satysfakcjonującego wynagrodzenia za swoją pracę. Z nami jest to możliwe. To szansa, z której mogą skorzystać polscy ślusarze bez względu na swój wiek.

Partnerzy biznesowi: